Sprawy rodzinne. Adwokat Gdansk

Specjalizacją naszej kancelarii są przede wszystkim sprawy rodzinne. Gdańsk jest siedzibą naszej kancelarii, dlatego też to tutaj udzielamy pomocy w zakresie prawa rodzinnego najczęściej. Niemniej jednak obsługujemy klientów także z pozostałych części Trójmiasta oraz okolic.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że spory związane z prawem rodzinnym, a w tym podziały majątków czy też kwestie ustalenia ojcostwa, z reguły są niezwykle emocjonujące. To tylko dodatkowo zaostrza konflikt, co może rodzić kolejne problemy. W naszej kancelarii mogą liczyć Państwo na profesjonalne wsparcie, a przede wszystkim skuteczną pomoc prawną. Jednocześnie, ze względu na towarzyszące tego typu sprawom aspekty emocjonalne, dbamy o to, aby każdy z naszych klientów mógł w nas znaleźć nie tylko prawników, ale też oparcie.

Jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji. Zawsze udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, a także rozwiejemy wszelkie wątpliwości natury prawnej zarówno dotyczących prawa rodzinnego, jak i innych jego gałęzi. Nasi adwokaci reprezentując swoich klientów zawsze dbają o to, aby nie prowadzić do niepotrzebnej eskalacji sporów. Tym sposobem często udaje się im zakończyć sprawy w zaskakująco krótkim czasie. Poza tym dzięki takiej metodzie rozwiązywania sporów, mogą Państwo liczyć na ograniczenie sytuacji stresowych do niezbędnego minimum.

Adwokat Gdańsk sprawy rodzinne

W sprawach o ustalenie kontaktów z dzieckiem czy uzyskanie alimentów, niezbędny jest doświadczony adwokat rodzinny. Gdańsk to miasto, w którym stojąc przed tego typu problemem, mogą Państwo skorzystać z oferty naszej kancelarii. Sprawami rodzinnymi zajmujemy się już od blisko 15 lat. W tym czasie udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia wiele, nawet najbardziej skomplikowanych sporów.

Z naszych usług korzystają klienci z Gdańska, ale nie tylko. Jesteśmy kancelarią cenioną w całym Trójmieście. Prawo rodzinne to jedna z głównych specjalizacji, jakimi się zajmujemy, dzięki czemu możecie liczyć Państwo na nasze ogromne doświadczenie. Zawsze staramy się znaleźć właściwe rozwiązanie i dobrać środki do specyfiki problemu, mając na względzie, że każda sprawa, chociaż dotyczy jednego obszaru, jest inna.

Trudno ocenić jest to, jak długo może potrwać dane postępowanie. Bez względu na to, czy uda się ją zamknąć już w trakcie jednej rozprawy, czy może będzie konieczne ich kilka, jesteśmy gotowi reprezentować Państwa w sprawach z zakresu rodzinnego przed sądem aż do ich prawomocnego zakończenia. W trakcie całego postępowania, pozostajemy do Państwa dyspozycji. Jeśli istnieje taka potrzeba, jesteśmy dostępni także w weekendy.

Prawnik rodzinny Gdańsk

W naszej ofercie znajduje się pomoc prawna, a także zastępstwo procesowe obejmujące szeroko rozumiane prawo rodzinne. W ramach naszej współpracy mogą liczyć Państwo na:

 • pomoc w uzyskaniu alimentów na małżonka lub dziecko,
 • reprezentowanie w kwestii kontaktów z dzieckiem,
 • uczestnictwo w ustaleniu stałego miejsca pobytu dziecka,
 • udzielenie porad prawnych i poprowadzenie spraw dotyczących podziału majątku po rozwodzie,
 • kompleksowe wsparcie i reprezentację strony w sprawie o prawne przysposobienie dziecka.

Ponadto oferujemy pomoc w sprawach pokrewnych, a w tym:

 • prowadzenie spraw rozwodowych bez orzekania o winie współmałżonka, jak i z orzekaniem o winie współmałżonka,
 • poradnictwo prawne w zakresie ustanowienia separacji,
 • prowadzenie spraw o separację
 • wsparcie w otrzymaniu należnych świadczeń alimentacyjnych,
 • kompleksowe poradnictwo i reprezentowanie strony w zakresie spraw o ustalenie kontaktów z dziećmi,
 • uczestnictwo w ograniczeniu i pozbawieniu władzy rodzicielskiej.
W naszej ofercie znajduje się pomoc prawna, a także zastępstwo procesowe obejmujące szeroko rozumiane prawo rodzinne. W ramach naszej współpracy mogą liczyć Państwo na:

Jeśli są Państwo w trakcie rozwodu lub separacji albo toczą inny spór z zakresu prawa rodzinnego, zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Wspólnymi siłami z całą pewnością uda nam się doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału tak, aby jak najszybciej mogli Państwo o niej zapomnieć.

Skomplikowane sprawy rodzinne. Adwokat Gdańsk

Jeśli jest potrzebny Państwu prawnik, który świetnie zna prawo rodzinne, zapraszamy do współpracy. Gdańsk to miejsce, w którym znajduje się nasza lokalizacja, ale jak najbardziej jesteśmy w stanie umówić się z Państwem również poza nim. Tym, co nas wyróżnia jest to, że podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych spraw rodzinnych.

Na Państwa zlecenie jesteśmy w stanie zająć się przeprowadzeniem ustalenia ojcostwa. O ile kobiety zwykle nie mają problemu z ustaleniem swojego macierzyństwa, o tyle panowie niekiedy już tak. Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacjami, w których albo jeden albo obydwoje z rodziców chcą mieć pewność, co do biologicznego rodzicielstwa swojego potomstwa – szczególnie jeśli chodzi o ewentualne alimenty.

Znamy wszystkie regulacje prawne dotyczące schematu procesu o ustalenie biologicznego ojcostwa. Pomożemy we wszczęciu stosownego postępowania, a następne postaramy się, aby Sąd wydał odpowiedni wyrok, który zobowiąże obydwie strony sporu do przeprowadzenia badań.

Nie boimy się podejmować także skomplikowanych spraw rozwodowych. Nasi prawnicy to specjaliści w każdej dziedzinie, dlatego bardzo dokładnie analizują sytuację rodzinną, zanim - w imieniu mocodawców - wystąpią do sądu w celu rozwiązania małżeństwa. Przed tym, na stosownych spotkaniach ustalą wszystkie szczegóły dotyczące dotychczasowego pożycia i zgromadzą argumenty przemawiające na korzyść strony. Jeśli będzie to możliwe, postarają się rozwiązać spór polubownie, prowadząc skuteczne negocjacje.


POWRÓT

Sprawy rozwodowe

W zakres kompetencji kancelarii Mindykowski wchodzi prowadzenie wszystkich spraw z zakresu prawa rodzinnego, a w tym prawa rozwodowego. Jeżeli zamierzają Państwo wystąpić do sądu w celu rozwiązania małżeństwa, pomożemy Państwu w napisaniu pozwu, a także innych pism niezbędnych w postępowaniu. Ponadto nasz adwokat od spraw rozwodowych w Gdańsku może reprezentować mocodawcę na każdej rozprawie wyznaczonej przez sąd, co pozwoli ograniczyć związany z tym stres do niezbędnego minimum.

Adwokat alimenty

Szukając adwokata z Gdańska specjalizującego się w prawie rodzinnym, a w szczególności w sprawach alimentacyjnych, warto umówić się na spotkanie w naszej kancelarii. Tworzy ją zespół doświadczonych prawników, dla których prowadzenie spraw o alimenty na dzieci, jak również małżonka to codzienność. Oczywiście mogą Państwo liczyć na indywidualne podejście, bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, że każde postępowanie jest inne.

Separacja

Jesteśmy gotowi reprezentować Państwa nie tylko w sprawach rozwodowych, ale i pokrewnych, do których zaliczają się sprawy o separację. Zapraszamy do kontaktu nie tylko w przypadku wyraźnych chęci wystąpienia do sądu o rozwiązanie małżeństwa, ale również w sytuacji, jeśli rozważają Państwo wnieść pozew o separację. Niekiedy okazuje się być ona rozwiązaniem wielu problemów. Aby sąd mógł orzec o separacji, należy udowodnić, że nastąpił rozkład pożycia małżeńskiego, w czym oczywiście jesteśmy w stanie skutecznie pomóc.

Ustalenie opiekuna/kuratora

Do prawa rodzinnego należą także sprawy dotyczące ustanowienia opieki bądź kurateli. W Gdańsku i okolicach tym również może zająć się nasz adwokat. W sprawach tego typu pomoże on Państwu dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. Przy tym możecie liczyć na stały kontakt telefoniczny bądź mailowy. Oferujemy także spotkania osobiste w siedzibie naszej kancelarii, która mieści się w Gdańsku przy ul. Uphagena 17/2, gdzie dojedziecie Państwo m.in. pociągami SKM, lub w innym dogodnym dla Was miejscu.