Prawo spadkowe Gdańsk

Nasza kancelaria specjalizuje się prawie spadkowym w Gdańsku, oferując Państwu pomoc w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych spraw. Szeroko rozumiane prawo spadkowe to złożona dziedzina, na którą składają się liczne zagadnienia. Warto co nieco o nich wiedzieć, ponieważ pozwoli to uniknąć nieporozumień w rodzinie, które są bardzo częstą konsekwencją dziedziczenia spadku oraz przyjmowania darowizn.

Nasza kancelaria posiada w swojej ofercie liczne usługi związane między innymi:

  • kompleksowe wsparcie oraz doradztwo w zakresie bezpiecznego i zgodnego z obowiązującym prawem zabezpieczenia rodzin lub innych osób, które mają dziedziczyć spadek bądź odebrać darowiznę,
  • reprezentowanie przed sądem mocodawców w sprawach dotyczących stwierdzenia nabycia spadku, podziału spadku, należnego zachowku, stwierdzenia nieważności testamentu, uznania spadkobiercy za niegodnego jego otrzymania lub wyłączenia małżonka od prawa dziedziczenia.

Prowadzimy także przed sądowne przygotowanie do rozprawy. Każdy adwokat do spraw spadkowych z Gdańska, który pracuje w naszej kancelarii, podchodzi do tego kompleksowo. Radzimy naszym klientom, jak powinni się zachować oraz staramy się dokładać wszelkich starań, aby spory rodzinne były załatwiane polubownie, co pozwoli uniknąć pogorszenia relacji w przyszłości.

Jak pomagamy naszym klientom w sprawach spadkowych?

Kancelaria prawa spadkowego z Gdańska pomaga klientom we wszelkich sprawach związanych z dziedziczeniem. Na nasze usługi składają się następujące kwestie prawne:

  • zachowkiem - nasi klienci otrzymują kompleksową pomoc prawną w dochodzeniu swoich praw do zachowku w Gdańsku. Często stanowi on znaczącą część majątku, dlatego też istotne jest skonsultowanie się z doświadczonym adwokatem, który pomoże uzyskać to świadczenie. Pamiętajmy, że prawo do zachowku przysługuje wyłącznie osobom, które zgodnie z przepisami dziedziczyłyby po spadkodawcy na mocy ustawy,
  • testamentem - zapisy testamentowe stanowią kluczowy dokument regulujący rozporządzanie majątkiem osoby po jej śmierci. Istnieje kilka różnych form testamentu. Można go napisać własnoręcznie, skorzystać z pomocy notariusza lub nawet wypowiedzieć ustnie w wyjątkowych sytuacjach, jednak w takim przypadku wymagana jest obecność co najmniej trzech świadków. Dodatkowo, testament można w dowolnym momencie odwołać. Adwokat spadkowy z Gdańska pomaga we wszelkich sprawach prawnych związanych z testamentem,
  • dziedziczeniem ustawowym – kancelaria spadkowa z Gdańska zajmuje się także dziedziczeniem ustawowym, które ma miejsce w przypadku braku testamentu. Przepisy precyzyjnie określają sposób dziedziczenia. W sytuacji, gdy zmarły nie pozostawił żadnych krewnych, jego majątek może przejść na rzecz gminy, w której znajdowało się jego ostatnie miejsce zamieszkania,
  • podziałem spadku - aby uniknąć konfliktów między bliskimi, warto skorzystać z profesjonalnego adwokata od spadków z Gdańska. Pomagamy w procesie podziału spadku,
  • uznaniem spadkobiercy za niezgodnego oraz wydziedziczaniem - wydziedziczenie ma miejsce, gdy spadkobierca narusza zasady współżycia społecznego lub dopuszcza się przestępstwa wobec spadkodawcy. Z kolei za niegodną dziedziczenia uznaje się osobę, która umyślnie popełniła ciężkie przestępstwo przeciwko spadkodawcy, włączając w to zmuszanie go pod groźbą do sporządzenia lub odwołania testamentu. Konsekwencje obu przypadków są zróżnicowane. Nasz adwokat, w trakcie konsultacji, omówi szczegółowo każdy aspekt, a także będzie reprezentował interesy klienta w sporze o ważność wydziedziczenia.

W imieniu naszych klientów zajmujemy się wszystkimi formalnościami koniecznymi do załatwienia spraw spadkowych. Wyjaśniamy zagadnienia związane z dziedziczeniem w sposób zrozumiały dla osób nieobeznanych z językiem prawniczym i procedurami urzędowymi. Pomagamy naszym klientom w podejmowaniu decyzji dotyczących przyjęcia lub odrzucenia spadku, dbając o to, by mieli pełny obraz sytuacji prawnej wszystkich spadkobierców.


POWRÓT

Prawo spadkowe Gdańsk

Często zdarzają się sytuacje, w których spadkobierca zamiast majątku dziedziczy pokaźny, niemożliwy do spłaty dług. W takich sytuacjach również zalecamy kontakt z naszą kancelarią - najlepiej najszybciej jak to tylko możliwe. Być może nie będzie jeszcze za późno, aby w porę zrzec się spadku unikając przykrych konsekwencji finansowych. W Gdańsku prowadziliśmy już wiele tego typu spraw z zakresu prawa spadkowego, dlatego też wiemy, jak postępować, by zakończyły się szczęśliwie.

Prawo spadkowe Gdynia

Postępowanie spadkowe w większości przypadków wymaga pomocy prawnej. Nasi adwokaci już od wielu lat udzielają porad dotyczących prawa spadkowego, a także udzielają konsultacji i zajmują się reprezentowaniem klientów na sali sądowej. Z największą starannością dbamy o interesy klientów, oszczędzając im nerwów i negatywnych emocji.

Prawo spadkowe Sopot

Każdy adwokat specjalizujący się w prawie pracy, który pracuje w naszej kancelarii w Gdańsku, jest w stanie pomóc nawet w najbardziej skomplikowanej sytuacji. Gwarantujemy, że do wszystkich spraw podchodzimy w sposób indywidualny. Jesteśmy specjalistami, którzy na bieżąco monitorują wszelkie zmiany w dziedzinie prawa spadkowego - dzięki temu nie zaskoczy nas żaden kruczek prawny, który mógłby być przyczyną jakichkolwiek, dalszych konfliktów.

Prawo spadkowe Trójmiasto

W Gdańsku, a także pozostałych częściach Trójmiasta, prowadziliśmy już wiele spraw z zakresu prawa spadkowego, które zakończyły się sukcesem. Jeśli potrzebują Państwo pomocy przy sądowym podziale spadku czy zrzeczeniu się dziedziczenia, zapraszamy do współpracy. Zalecamy, aby najpierw skontaktować się z naszą kancelarią i wstępnie omówić swój problem. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub inną drogą - na przykład mailowo. Eksperci przeanalizują sytuację i zaproponują najlepszy sposób na jej rozwiązanie.