Szeroko rozumiane prawo spadkowe to złożona dziedzina, na którą składają się liczne zagadnienia. Warto co nieco o nich wiedzieć, ponieważ pozwoli to uniknąć nieporozumień w rodzinie, które są bardzo częstą konsekwencją dziedziczenia spadku oraz przyjmowania darowizn.

Nasza kancelaria posiada w swojej ofercie liczne usługi związane między innymi:

  • kompleksowe wsparcie oraz doradztwo w zakresie bezpiecznego i zgodnego z obowiązującym prawem zabezpieczenia rodzin lub innych osób, które mają dziedziczyć spadek bądź odebrać darowiznę
  • reprezentowanie przed sądem mocodawców w sprawach dotyczących stwierdzenia nabycia spadku, podziału spadku, należnego zachowku, stwierdzenia nieważności testamentu, uznania spadkobiercy za niegodnego jego otrzymania lub wyłączenia małżonka od prawa dziedziczenia.
  • prowadzimy także przed sądowne przygotowanie do rozprawy - radzimy naszym klientom jak powinni się zachować, oraz staramy się dokładać wszelkich starań, aby spory rodzinne były załatwiane polubownie, co pozwoli to uniknąć pogorszenia relacji w przyszłości.

Dziedziczenie spadku z długiem

Często zdarzają się sytuacje, w których spadkobierca zamiast majątku dziedziczy pokaźny, niemożliwy do spłaty dług. W takich sytuacjach również zalecamy kontakt z naszą kancelarią - najlepiej najszybciej jak to tylko możliwe. Być może nie będzie jeszcze za późno, aby w porę zrzec się spadku unikając przykrych konsekwencji finansowych.

Jak nawiązać współpracę?

Zalecamy, aby najpierw skontaktować się z naszą kancelarią i wstępnie omówić swój problem. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub inną drogą komunikacji - na przykład mailowo. Eksperci przeanalizują sytuację i zaproponują najlepszy sposób na jej rozwiązanie. Nasza oferta kierowana jest do wszystkich. Gwarantujemy, że do wszystkich spraw podchodzimy w sposób indywidualny. Jesteśmy specjalistami, którzy na bieżąco monitorują wszelkie zmiany w dziedzinie prawa spadkowego - dzięki temu nie zaskoczy nas żaden kruczek prawny, który mógłby być przyczyną jakichkolwiek, dalszych konfliktów.


POWRÓT