alimenty gdańsk

Chcąc uzyskać alimenty w Gdańsku, należy znaleźć prawnika, który zawsze będzie na miejscu. W ten sposób wszelkie wątpliwości można rozwiewać od ręki, co pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć sytuacji stresowych. Ponieważ nasza kancelaria posiada tutaj siedzibę, jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji. W skład naszego zespołu wchodzi ceniony radca prawny Michał Mindykowski, a także inni specjaliści z tego obszaru, którzy pomogą Państwu zarówno w ustaleniu obowiązku alimentacyjnego, jak i w rozwiązaniu problemów związanych z ich egzekwowaniem.

Sprawy o alimenty – najważniejsze pytania i odpowiedzi:

 • Mój były partner od dłuższego czasu uchyla się od płacenia alimentów na nasze dziecko. Czy mam szansę na uzyskanie alimentów z Funduszu Alimentacyjnego?
  Aby było to możliwe, konieczne jest spełnienie kilku warunków – jednym z nich jest kryterium dochodowe w przeliczeniu na jedną osobę w rodzinie.

 • Chcę złożyć do sądu w Gdańsku pozew o ustalenie obowiązku alimentacyjnego. Czy w przypadku dochodzenia roszczeń będę ponosić koszty sądowe?
  W takim przypadku opiekun dziecka jest zwolniony z wszelkich opłat sądowych.

 • Mój były partner płaci alimenty na nasze dziecko, natomiast są one niskie. Czy istnieje możliwość wystąpienia do sądu w Gdańsku o podwyższenie alimentów na dzieci w sytuacji, w której od czasu ich zasądzenia jego dochody uległy znacznemu zwiększeniu?
  Sąd w Gdańsku ma obowiązek przyjąć wniosek o podwyższenie alimentów na dziecko, natomiast, aby został on rozpatrzony pozytywnie, niezbędne jest odpowiednie uzasadnienie takiej potrzeby.

 • Czy jeśli posiadam małoletnie dziecko, mogę uchylić się od płacenia alimentów?
  Istnieje taka możliwość tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy dziecko posiada własny majątek, z którego czerpie dochody wystarczające na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. W pozostałych przypadkach rodzic, który posiada małoletnie dziecko ma bezwzględny obowiązek ich płacenia.

POWRÓT

Adwokat alimenty Gdańsk

Nasza kancelaria prawna z Gdańska już od wielu lat zajmuje się prowadzeniem spraw o alimenty, zapewniając swoim klientom pełne wsparcie w przygotowaniu pozwu, a także na sali sądowej. Osoby samotnie wychowujące dziecko mogą liczyć na to, że dołożymy wszelkich starań, aby udało się ustalić obowiązek alimentacyjny i to w godnej wysokości.

Adwokat alimenty Gdynia

Osoby, które potrzebują pomocy w poprowadzeniu sprawy alimentacyjnej mogą liczyć na naszych prawników również w Gdyni. Działamy na terenie całego Trójmiasta, oferując doradztwo zarówno w siedzibie naszej kancelarii, jak i poza nią. Jesteśmy dyspozycyjni, a kontaktować można się z nami na wiele sposobów – m.in. poprzez formularz zamieszczony na stronie czy telefonicznie. Każdy klient z naszym wsparciem czuje się w pełni zaopiekowany.

Adwokat alimenty Sopot

Doświadczony prawnik pomoże uzyskać alimenty w Gdańsku, Gdyni, a także w Sopocie bez większych nerwów. Nasi adwokaci dążą do tego, aby wszelkie sprawy załatwiać polubownie. To pozwala uniknąć niepotrzebnego stresu, a do tego przekłada się na szczęśliwy, szybki finał. W razie zaistnienia takiej potrzeby, po otrzymaniu pełnomocnictwa, godnie reprezentujemy naszych klientów przed sądem. W ten sposób nawet trudne sprawy rozwiązujemy zachowując ich spokój.

Adwokat alimenty Trójmiasto

Jeśli potrzebują Państwo adwokata, który przygotuje pozew o alimenty w Gdańsku albo innej części Trójmiasta, możecie na nas liczyć. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w sprawach alimentacyjnych i nie tylko. Jeśli zależy Państwu na jak najszybszym i szczęśliwym rozwiązaniu konfliktu między rodzicami, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy pomocy tak szybko, jak tylko jest to możliwe.