alimenty sopot

Alimenty powinny mieć wysokość niezbędną do zaspokojenia podstawowych i bieżących potrzeb, takich jak wyżywienie, leczenie czy też zdobycie wykształcenia. Są do nich uprawnione wszystkie dzieci, które nie są w stanie się samodzielnie utrzymać – także, jeśli są one już osobami dorosłymi. Aby jak najszybciej udało się ustalić obowiązek alimentacyjny w Sopocie, zapraszamy do współpracy z naszą kancelarią.

Już od 15 lat zajmujemy się sprawami z zakresu alimentów, a także innych dotyczących prawa rodzinnego. Możemy udzielić Państwu jedynie porady prawnej, ale też pomóc w złożeniu pozwu czy reprezentować Was na sali sądowej. Proszę pamiętać, że uzyskanie świadczeń alimentacyjnych nie zawsze jest proste, dlatego też wsparcie doświadczonego prawnika to podstawa.

Jeśli skorzystacie Państwo z naszej pomocy w sprawach związanych z przyznaniem, ale też uchyleniem alimentów, zrobimy wszystko, abyście czuli się spokojnie i nie musieli przeżywać zbędnych sytuacji stresowych. Ponieważ nasza kancelaria posiada siedzibę w Gdańsku, ale działa na terenie całego Trójmiasta, zawsze możemy umówić się na spotkanie i omówić niezbędne kwestie. Jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji, także jeśli chodzi o kontakt telefoniczny czy mailowy.

Prawnik alimenty Sopot – od kogo można je rościć?

Ponieważ sprawy o alimenty potrafią być skomplikowane, prawnik to osoba, której pomoc jest przy nich niezbędna. Zwłaszcza, jeśli jedna ze stron uchyla się od swojego obowiązku. Z tego względu oferujemy wsparcie naszych doświadczonych adwokatów od spraw rodzinnych.

W pierwszej kolejności alimentów należy domagać się od rodziców. Obowiązek ten obciąża jednak również krewnych w linii prostej, a więc tak zwanych zstępnych i wstępnych. Mogą przysługiwać one nie tylko dzieciom, ale i małżonkowi.

Nasi adwokaci mogą udzielić Państwu pomocy w uzyskaniu alimentów od:

  • Rodziców – są oni zobowiązani do świadczenia alimentów na rzecz dziecka zawsze, jeśli nie jest ono w stanie się samodzielnie utrzymać. Dotyczy to również dzieci pełnoletnich. Możliwość uchylenia się od obowiązku alimentacyjnego przez rodziców istnieje tylko i wyłącznie w sytuacji, kiedy dziecko posiada własny majątek i czerpie z niego dochody wystarczające na pokrycie kosztów związanych z jego utrzymania i wychowaniem.
  • Dziadków – jeżeli z jakiegoś powodu rodzice nie są w stanie wypełnić obowiązku alimentacyjnego, istnieje możliwość skierowania roszczenia na dziadków. Jest to możliwe m.in. w przypadku śmierci jednego lub obu rodziców.
  • Rodzeństwa – roszczenie alimentacyjne w szczególnych przypadkach może zostać skierowane także na rodzeństwo. Również jest to możliwe tylko wtedy, kiedy rodzice dziecka z jakiegoś powodu nie są w stanie sami wypełnić obowiązku alimentacyjnego.
  • Małżonka – w przypadku rozpadu małżeństwa lub orzeczenia o separacji, alimenty mogą zostać zasądzone nie tylko na rzecz dzieci, ale także współmałżonka. Obowiązek alimentacyjny może trwać wtedy przez okres pięciu lat lub być orzeczony bezterminowo.
  • Dzieci – w szczególnych przypadkach, jeśli istnieją do tego przesłanki, rodzice mogą starać się o uzyskanie alimentów od swoich pełnoletnich dzieci. Może okazać się to możliwe, kiedy żyją oni w niedostatku czy też chorobie albo mają inne usprawiedliwione potrzeby.

Oczywiście niekiedy możliwe jest uzyskanie alimentów z Funduszu Alimentacyjnego. To rozwiązanie dla tych, którzy nie są w stanie wyegzekwować obowiązku alimentacyjnego. Niestety stosunkowo często dotyka to samotnych matek. Nasi adwokaci pomagają klientom z Gdańska, Gdyni oraz Sopotu także w uzyskaniu alimentów w taki sposób. Aby było to możliwe, konieczne jest jednak spełnienie kilku warunków. Jednym z najważniejszych jest kryterium dochodowe, które uwzględnia się po przeliczeniu na jedną osobę w rodzinie.


POWRÓT

Adwokat alimenty Gdańsk

Nasza kancelaria prawna mająca siedzibę w Gdańsku już od kilkunastu lat zajmuje się prowadzeniem spraw o alimenty. Zapewniamy swoim klientom pełne wsparcie bez względu na to, czy dochodzą oni świadczeń czy też bronią się przed ustaleniem zbyt wysokiego obowiązku alimentacyjnego w sytuacji zawyżonych kosztów utrzymania. Oferujemy pomoc także w uzyskaniu alimentów dla dziecka z Funduszu Alimentacyjnego.

Adwokat alimenty Gdynia

Osoby samotnie wychowujące dziecko w Gdyni mogą liczyć na to, że dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej udało się ustalić obowiązek alimentacyjny i to w godnej dla nich wysokości. Udzielamy bowiem pomocy nie tylko w Gdańsku, ale też w pozostałych częściach Trójmiasta. Razem z naszymi adwokatami z pewnością uda nam się dojść do szczęśliwego finału nawet najbardziej skomplikowanej sprawy o alimenty.

Adwokat alimenty Sopot

Jesteśmy w stanie spotkać się z Państwem w celu omówienia przygotowania pisma czy pozwu lub skompletowania materiałów dowodowych nie tylko w siedzibie naszej kancelarii, ale i poza nią. Dla wygody naszych klientów umożliwiamy spotkania także w Sopocie. Ważne jest dla nas, aby miejsce konsultacji było komfortowe przede wszystkim dla Państwa. Istnieje możliwość kontaktu z nami także na wiele innych sposobów – m.in. poprzez formularz zamieszczony na naszej stronie internetowej czy też telefonicznie.

Adwokat alimenty Trójmiasto

Tylko i wyłącznie zaangażowany prawnik jest w stanie wywalczyć alimenty w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie przy jak najmniejszym obciążeniu dla mocodawcy. To pozwala uniknąć stresu i nerwów, które w przypadku tego typu spraw często pojawiają się niepotrzebnie. Nasza kancelaria zapewnia kompleksowe wsparcie adwokatów w zakresie prawa rodzinnego, a także innych obszarów. Z tego względu zachęcamy do kontaktu także te osoby, które mają inne problemy natury prawnej.