Prawo pracy reguluje stosunki między pracodawcą a pracownikiem. Określa przede wszystkim ich prawa i obowiązki. Kiedy interesy którejś ze stron zostaną naruszone, nasza kancelaria oferuje szeroki zakres usług prawnych. Gdzie prowadzimy sprawy z takich dziedzin jak prawo pracy? Gdynia i okolice to obszar, w którym obsługujemy klientów najczęściej. Specjalizujemy się m.in. w:

  • Składaniu wniosków o wypłatę odszkodowania tudzież przywrócenia na stanowisko za niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy.

Jeśli pracodawca rozwiąże umowę zatrudnienia niezgodne z obowiązującym prawem np. w sytuacji, kiedy pracownik jest osobą przebywającą na zwolnieniu lekarskim czy podlegającą ochronie przedemerytalnej, może dochodzić należnego odszkodowania albo przywrócenia do pracy. W naszej kancelarii zawsze staramy się rozwiązywać takie sprawy polubownie. Jeżeli pracodawca nie wyrazi takiej chęci, reprezentujemy naszych klientów przed sądem.

  • Prowadzeniu spraw dotyczących nękania, zastraszania i innych rodzajów mobbingu, w miejscu pracy.

Takie zachowania mogą dotyczyć zarówno relacji na płaszczyźnie zwierzchnik – podwładny, jak i pracowników zatrudnionych na równym stanowisku. W tego typu sprawach oprócz pomocy prawnej, zapewniamy także pełne wsparcie na sali sądowej i poza nią.

  • Ustalaniu istnienia stosunku pracy.

W przypadku umów cywilno-prawnych, które zgodnie z obowiązującym prawem, nie mogą nosić znamion wykonywanej pracy, pracownik w szczególnych przypadkach ma prawo wnieść pozew o nawiązanie stosunku pracy. Przede wszystkim w sytuacji, kiedy pracodawca traktuje go jako pracownika etatowego tj. w ciągu długiego okresu czasu wymaga dyspozycyjności przez określoną ilość godzin w tygodniu. Ponieważ specjalizujemy się w prawie pracy, wiemy jak reprezentować stronę, aby sprawy kończyły się jak najbardziej pomyślnie.


POWRÓT

Prawo pracy Gdańsk

Nasza kancelaria udziela porad prawnych, a do tego oferuje pełne wsparcie na wszystkich etapach procesów sądowych dotyczących gałęzi prawnej, jaką jest prawo pracy. Gdynia to niejedyne miasto, w jakim obsługujemy klientów. Z usług naszych radców prawnych można korzystać również w Gdańsku. To właśnie tutaj mieści się nasza kancelaria.

Adwokat Gdynia

Każdy działający dla nas adwokat dokładnie zna prawo pracy. Gdynia czy Gdańsk to miasta, w którym miało okazje przekonać się o tym już wielu naszych klientów. Co istotne, usługi kierujemy zarówno do przedsiębiorców, jak i do pracowników. Zawsze reprezentujemy ich interesy z należytą starannością, doprowadzając sprawy do szczęśliwego zakończenia.

Adwokat ds. prawa pracy Sopot

Niektóre zagadnienia dotyczące prawa pracy budzą dyskusyjne spory – zwłaszcza w zakresie respektowania praw pracowników. Każdy adwokat z naszej kancelarii dokładnie zna prawo pracy. Gdynia, Gdańsk, a także Sopot to miasta, w których można skorzystać z naszej pomocy, by wywalczyć respektowanie przysługujących praw. Często udaje nam się sfinalizować tego typu sprawy polubownie, w drodze negocjacji.

Prawnik prawo pracy Trójmiasto

Nasza kancelaria mieści się w Gdańsku, ale działamy w całym Trójmieście. Prowadzimy sprawy z zakresu prawa pracy również w Gdyni i Sopocie. Wśród nich są m.in. te związane z mobbingiem czy też niewywiązywaniem się z obowiązku uiszczania opłat za wykonaną pracę. Możemy zająć się także sporządzaniem umów o pracę i opiniowaniem już istniejących.